Korzystanie z uczenia zdalnego do
Udzielaj instrukcji w niepewnych czasach

Pandemia Covid-19 zakłóciła tradycyjne środowiska nauczania, stawiając szkoły i uczelnie przed ogromnym dylematem. W jaki sposób stworzyć środowisko edukacyjne, które zapewni uczniom pozytywne wyniki, jednocześnie gwarantując wszystkim naszym interesariuszom bezpieczeństwo i zdrowie?

Tej jesieni szkoły i uczelnie na całym świecie mogą przyjąć różne modele nauczania: stacjonarny, zdalny lub mieszany (Tate, XNUMX). W odpowiedzi na tę bezprecedensową zmianę typu instruktażu, konieczne będzie opracowanie i wdrożenie nowych technologii. Sytuacja bardzo się komplikuje, gdyż okręgi szkolne muszą stworzyć plany, uwzględniające kilka proponowanych modeli (nauczanie stacjonarne, zdalne i mieszane).

Okręgi szkolne mogą zaoszczędzić dużo czasu, zasobów i stresu, wybierając jedyny rozsądny model edukacyjny: nauka zdalna. W tym dokumencie piszemy, czym jest nauka zdalna, jak zapewnia bezpieczeństwo i jakie stwarza wyzwania, a także o innowacyjnej aplikacji, dzięki której jest ona „dziecinnie” prosta.

Nauka zdalna to najbezpieczniejsze rozwiązanieAnimacja ankiety

Spośród wszystkich proponowanych modeli szkolnych w trakcie Covid-19, nauka zdalna jest jedynym, który zapewnia bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom (Craig, 2020). Dlaczego? Nauczanie stacjonarne i mieszane powoduje, że uczniowie, nauczyciele i personel pomocniczy mają ze sobą bezpośredni kontakt fizyczny, który niewątpliwie prowadzi do zwiększonego rozprzestrzeniania choroby. Spójrzmy prawdzie w oczy: wszyscy wiemy, że przeciętny uczeń nie jest wzorem higieny. Szkoły i uczelnie, którym leży na sercu dobro uczniów, wybiorą tej jesieni nauczanie zdalne.

Można więc zapytać, czym jest nauczanie zdalne. Nauka zdalna ma miejsce, gdy uczeń i nauczyciel lub program nauczania są oddzieleni w czasie i przestrzeni, a zatem nie mogą spotkać się w tradycyjnej sali lekcyjnej (Ray, XNUMX). Nabywanie wiedzy musi odbywać się wirtualnie. Informacje są zwykle przekazywane za pomocą technologii (e-mail, fora dyskusyjne, wideokonferencje itp.) tak, aby uczeń i nauczyciel nie musieli przebywać w klasie. Zdalne nauczanie może odbywać się synchronicznie (w tym samym czasie) lub asynchronicznie (w różnym czasie). Nazywa się to również nauką online, eLearningiem, kształceniem na odległość bądź nauczaniem wirtualnym lub zdalnym.

Zrozumienie wyzwań zdalnego nauczania

Kształcenie zdalne nie jest pozbawione wyzwań (The Learning Network, 2020). Pierwszym wyzwaniem jest przezwyciężenie izolacji, która może zniweczyć wiele strategii nauczania, wykorzystywanych w tradycyjnych zajęciach. Jeśli nie będziemy ostrożni, wspólne uczenie się może zupełnie zaniknąć, a uczniowie utracą pozytywne korzyści z pracy zespołowej.

Drugim wyzwaniem jest obniżenie motywacji i wytrwałości uczniów. Przy tak wielu rozrywkach w domu, uczniom trudno jest się skupić na zadaniach lekcyjnych. Trzecie wyzwanie to trudności techniczne. Jeśli uczeń napotka problemy techniczne z oprogramowaniem, urządzeniem komputerowym lub połączeniem internetowym, nie ma na miejscu specjalisty, który pomaga rozwiązać problem.

Czwartym wyzwaniem jest fakt, że nauczanie zdalne może być czasochłonne dla nauczycieli. Przełożenie treści przeznaczonych do nauczania stacjonarnego lub mieszanego na format zdalny wymaga czasu i energii. Piątym i ostatnim wyzwaniem jest to, że nauka na odległość może prowadzić do zmniejszenia odpowiedzialności uczniów i nauczycieli. Wielu nauczycieli tworzy treści do zdalnego nauczania, przekazuje je swoim uczniom i ma nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Z kolei wielu uczniów podejmuje niepełny wysiłek, aby ukończyć zadanie, a to ostatecznie prowadzi do słabych osiągnięć.

Wszystkie wyzwania związane z nauką na odległość można złagodzić, a nawet rozwiązać, dzięki właściwemu planowaniu, zarządzaniu i wykorzystaniu odpowiednich technologii (The Learning Network, 2020).

Jak nauczyciele mogą przygotować się na „nową normę”

W jaki sposób nauczyciele i administratorzy mogą wykorzystać zdalne nauczanie, aby sprostać nowemu wyzwaniu? Pojawia się classroom.cloud: prosta, łatwa w obsłudze, tania platforma do zarządzania klasą i zdalnej nauki. Została ona opracowana przez NetSupport, aby zapewnić nauczycielom zestaw bezstresowych i prostych, ale skutecznych narzędzi nauczania opartych na chmurze, pomagających zdalnie dostarczać aktywne i treściwe doświadczenia edukacyjne oraz zarządzać nimi.

Pamiętasz wspomniane wcześniej wyzwania związane z nauką na odległość (The Learning Network, 2020)? classroom.cloud może pomóc je przezwyciężyć. Zobaczmy, co umożliwia platforma. Rozwiązuje wyzwanie izolacji, pozwalając uczniom na interakcję w czasie rzeczywistym – za pośrednictwem czatu indywidualnego lub grupowego i wiadomości, a nauczycielom na uzyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej na temat zrozumienia tematu – za pomocą ankietowania. Rozwiązuje problem motywacji, dając nauczycielom możliwość blokowania lub wygaszania ekranów uczniów w celu maksymalnego skupienia uwagi podczas wyjaśniania zajęć lekcyjnych. Pozwala nauczycielom na wyznaczanie jasnych, wymiernych celów, aby uczniowie wiedzieli, ile czasu powinni poświęcić na każde zadanie, za co są odpowiedzialni i jaki jest termin.

Rozwiązuje problemy techniczne, dzięki łatwości w instalacji, konfiguracji, zarządzaniu i obsłudze. classroom.cloud praktycznie samodzielnie o siebie dba. Placówki edukacyjne muszą jednak upewnić się, że wszyscy uczniowie mają dostęp do niezawodnego urządzenia komputerowego oraz Internetu.

Rozwiązuje problem związany ze stratą czasu, umożliwiając nauczycielom korzystanie z aplikacji na ugruntowanych platformach Microsoft SDS lub Google Classroom, w celu uzyskania maksymalnej elastyczności i oszczędności czasowej podczas konfigurowania lekcji opartych na technologii komputerowej.

Rozwiązuje problem ograniczonej odpowiedzialności, umożliwiając nauczycielom monitorowanie wykorzystania Internetu i aplikacji w czasie rzeczywistym (aby upewnić się, że uczniowie wykonują zadanie) oraz zdalne sterowanie ekranami w celu udzielania instrukcji lub pomocy. Pomaga zapewnić bezpieczeństwo a dzięki listom witryn/aplikacji „dozwolonych” i „zastrzeżonych” umożliwia uczniom dostęp tylko do odpowiednich stron internetowych oraz ochronę przed nieodpowiednimi treściami.

Te funkcje zapewniają, że uczniowie angażują się w zadania i sumiennie je wykonują. Dają one także nauczycielom niezbędne narzędzia edukowania, zarządzania i kierowania procesem uczenia, dzięki czemu mają oni 100% możliwości uzyskania pozytywnych wyników nauczania.

Ponadto, classroom.cloud oferuje inne funkcje, dzięki którym idealnie nadaje się do nauczania i zarządzania zdalną nauką. Aplikacja umożliwia nauczycielom szybkie i łatwe łączenie się z urządzeniami uczniów za pomocą kilku metod, co pomaga od razu rozpocząć nauczanie i zdobywanie wiedzy.

classroom.cloud działa w skali od najmniejszej szkoły do największego zespołu placówek edukacyjnych. Zapewnia obsługę wielu platform i różnych urządzeń, co gwarantuje, że Twoja szkoła będzie przyszłościowa i sprosta ciągle zmieniającym się technologiom. Co więcej, intuicyjny interfejs sprawia, że uczniowie i nauczyciele nie potrzebują dużo czasu, aby nauczyć się korzystania z niego. Daje to nieporównywalne wrażenia i wysoki poziom satysfakcji użytkownika. Możesz być pewny, że wybierając classroom.cloud dla modelu zdalnego nauczania i zarządzania uzyskasz pozytywne wyniki na bezprecedensowym poziomie.

Podsumowanie

Aby wspierać nową normę w edukacji, wdrażane przez placówki edukacyjne aplikacje i narzędzia muszą być elastyczne i zapewniać skuteczne funkcje. classroom.cloud z pewnością spełnia te wymagania, gdyż pozwala nauczycielom monitorować, kontrolować i współpracować z uczniami w celu prowadzenia niezwykle angażujących, interaktywnych lekcji, które pozwalają uczniom osiągnąć sukces. Specjaliści IT (informatycy) docenią fakt, że platforma integruje się bezpośrednio z istniejącą infrastrukturą, może być wdrożona w ciągu kilku minut i pozwala centralnie zarządzać urządzeniami nauczycieli oraz uczniów, przynosząc sporą oszczędność czasową.

Zespoły szkół będą zachwycone faktem, że classroom.cloud ma przystępną cenę, daje się skalować, a także zapewnia przejrzystą centralną konfigurację i zarządzanie. Jeśli szukasz platformy, która pomaga dostarczać i zarządzać nauczaniem zdalnym w tych niebezpiecznych czasach, najlepszym rozwiązaniem jest classroom.cloud. Ta platforma spełnia wszystkie wymagania i rozwiązuje wszelkie problemy związane ze zdalnym nauczaniem. Wszyscy Twoi interesariusze chętnie będą jej używać. Wykorzystując classroom.cloud w modelu zdalnej nauki jesteś na najlepszej drodze do uzyskania pozytywnych wyników nauczania.

Referencje

Craig, R. (2020, 2 kwietnia). Uczniowie uczą się zdalnie, a nie online. Jest różnica.
Pobrano 17 lipca 2020 r. Z Zobacz odniesienie – www.edsurge.com

Ray, K. (2020, 31 marca). Co to jest nauka zdalna?
Pobrano 17 lipca 2020 r. Z Zobacz odniesienie – www.techlearning.com

Tate, E. (2020, 10 czerwca). Co zrobią szkoły jesienią? Oto 4 możliwe scenariusze.
Pobrano 17 lipca 2020 r. Z Zobacz odniesienie – www.edsurge.com

Sieć edukacyjna. (2020, 9 kwietnia). Co uczniowie mówią o zdalnej nauce.
Pobrano 17 lipca 2020 r. Z Zobacz odniesienie – www.nytimes.com